אורלי שדה (M.S.W)

מטפלת זוגית פרטנית ומשפחתית

0543978838


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלחאורלי שדה על - "אחרי החגים...."
 
אנחנו דוחים הכול "לאחרי החגים" ואחר כך שוכחים.....
וגם את עצמנו.

 
הטפיחה המסורתית על ישבנו של התינוק שזה עתה נולד, מטרתה לעורר אותו להביא בחשבון את ההכרח שבנשימה. כופים על התינוק לעשות מעשה ובכוחות עצמו לקחת אויר, לנשום.
 
אנחנו שוכחים !
רצים, רצים, רצים. הראש מלא מחשבות.
וסוף סוף זה אחרי החגים ....
"מתים" כבר לחזור לשגרה ,שפתאום נראית שגרה מבורכת .שהילדים יחזרו למסגרות שלהם ,סוף , סוף קצת שקט.
ועבודה ,אם אתם שכירים – המשכורת נכנסה ,אבל אם אתם  עצמאים בטח לא הרווחתם בחודש האחרון.
וההוצאות ההוצאות הוכפלו ,אולי יותר... לחץ!
 
חופש גדול ומיד אחריו חגים :ראש השנה, יום כיפור ,סוכות .כול חג, ערב חג ,חג למחרת ,איסרו חג
...וכול פעם מחדש :איפה אתם בחג? איפה אנחנו בחג? הצד שלי או הצד שלך? או אולי בבית: צריך לקנות ,להכין הכול נופל עלי? עליך?
 
משקעים ישנים עולים, חשבונות לא גמורים ,חשבונות חדשים נפתחים ,כאב ישן שהדחקנו "בהצלחה" מתעורר לחיים בעוצמה ,וזיכרונות ....שנדמה היה  ששכחנו שבים ועולים כאילו אומרים לנו  :"שלום אנחנו כאן...".   נזכרים במילה של אימא, דודה, גיסה, חמה ....והחג מתקרב צריך להכין ,להתארח.
 
ויש בדידות ,לפעמים פוגשים את הבדידות בהמולה , לפעמים פוגשים את הבדידות בזוגיות ולפעמים אנחנו לבד ...והלבד הזה  שממנו אנו בורחים בהצלחה יותר או פחות בשגרה, פתאום בחג תופס אותנו שוב לא מוכנים .....למרות שאלוהים יודע כמה  ניסינו.
 
הכול בערבוביה ,בהצפה ואנחנו ממטלה למטלה ,והראש נושא אותנו לעיתים  למרחקים ולפעמים למעמקים .
המון "קולות" פנימיים  אנו שומעים בתקופה זו של החגים ,תקופה שיש בה גם מעין חשבון נפש,סיכומים החלטות התחלות וחלומות חדשים נרקמים.
בתקופה זו אנו מסתכלים על עצמנו ,בן זוגנו ,המשפחה שהקמנו ,הילדים ....מתבוננים ושואלים: אני מרוצה? אני במקום הנכון? טוב לי? למה לא טוב לי ,בגללי ,בגללו ,בגלל שנינו ?
 
אז רגע ,חכו לפני שאתם ממשיכים הלאה .....אל תיבהלו, תמשיכו לשאול ,תקשיבו לתשובות שעניתם אל תוותרו ,כי הרי שנה הבאה גם יהיה אחרי החגים ........ובינתיים תחלוף לה עוד שנה.
 
יש לי ידיד! הוא מלווה אותי הרבה שנים וקוראים לו: "ידידי עזוב" הוא מלווה אותי כול החיים,אני מכירה אותו היטב . כול פעם שידידי בא לביקור הוא אומר לי "מה את מתאמצת ,עזבי" אני יודעת שהוא מייצג בי את הכוח הלא מתמודד שלי..אני יודעת "שידידי עזוב" סתם חלש ,אבל יש לו המון כוח עלי .הוא דואג שלא אתפתח ,שלא אעשה יותר מדי ,שלא אגדל .הוא אומר לי :מה בוער? תירגעי ,תנוחי,קחי נשימה......גם עכשיו הוא פה איתי מציע לי ללכת לישון.אני לא אתן לו מקום לא מתכוונת ללכת לישון.
 
חיים שלמים עוברים ככה.ואולי עכשיו זה הזמן להתוודות ולומר לעצמי :אני צריך שינוי ,אני צריך עזרה אני נפגעתי ,לבכות, להודות באסירות תודה למישהו ...להפסיק להסתיר!
תעיזו!
שנה טובה.

                                                                           אורלי שדה (m.a) מטפלת זוגית ופרטנית.

 
לייבסיטי - בניית אתרים