אורלי שדה (M.S.W)

מטפלת זוגית פרטנית ומשפחתית

0543978838


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


 
אורלי שדה על - פירוש חלום!
 
מי מכם זוכר את החלומות שלו? יש תקופות שאתם זוכרים יותר  ויש תקופות שאתם זוכרים פחות?
קורה שאתם מתעוררים מחלום בבהלה ואח"כ מתקשים להירדם?
יש לכם חלומות שחוזרים על עצמם?
 
מזה חלום? החלום מאפשר לנו להציץ לעולם הלא מודע שלנו . שהוא למעשה רוב עולמינו הפנימי. המודע –זהו חלק מזערי ובעצם אנו מופעלים בעיקר מהמקומות הלא מודעים שלנו. למרות שנדמה לנו שאנו בשליטה ושאנו בוחרים כיצד להגיב ואיך לפעול ,הרי שרוב פעולותינו מקורותיהם לא מודעים לנו.
החלומות ,פליטות הפה , האסוציאציות – כשפתאום אנו חושבים על משהו שלכאורה כלל אינו קשור, או  כשמישהו אומר לנו דבר מה ומזכיר לנו משהו אחר, כול אלו הינם רמזים לעולם הענקי והלא מוכר לנו : עולמינו הפנימי.
כשאת/ה כועס/ת ,מתלקח/ת  משתגע/ת  ממשהו שמישהו אמר לך ,זהו רמז ,סימן לכאב פנימי לא מודע . כלומר כול תגובה קיצונית   שאינה תואמת את הגירוי מרמזת על כאב, או על  פחד שקיים  ושאיננו  מודעים לו.
הפעם בחרתי לספר על חלום של מטופל (בעילום שם ובאישורו) כפי שסיפר לי אותו השבוע .
מדובר בגבר בן 40 גרוש ,שהסתיים לאחרונה קשר שנמשך 3 שנים , עם בת זוג דתייה .הוא מרגיש שמתקשה להיפרד ממנה מאחר  שהאישה הייתה עבורו משענת כלכלית והעניקה לו לכאורה שקט וביטחון.למעשה חש בקשר עימה  חלש ולעיתים מושפל.
 
החלום: " זהו חלום של מייסדים עתידיים שנבחרו על ידי אלוהים לבנות את הארץ (כמו אברהם ,יצחק ויעקוב) אני חלק מהמייסדים. היינו צריכים לחפור שעות באדמה עד שהגענו למעמקים שם גילינו מים. המשכנו וחפרנו תעלה .פתאום גילינו בתוך המים צוללת שהתקדמה בתעלה  שחפרנו .המטרה הייתה לחפור עד הים ולחבר את התעלה לים וכך לשחרר את הצוללת. אני הצלחתי. כשסיימתי אלוהים העניק לי גלימה שחורה ,מין גלימה משיחית  של בן אלוהים זאת משום  שעשיתי משהו חשוב בשביל האנושות.
מיד אחר כך אני רואה כנסיה ואת החברה שלי (שנפרדה ממנו) עומדת בכניסה , ראיתי שהיא כועסת עלי,אבל אני חייכתי לעברה ."
אנו פירשנו ביחד את החלום : הוא מרגיש שהוא צדיק שנבחר להיות בן אלוהים ודור מייסדים ,למרות שהוא חילוני והיא דתייה הוא הרבה יותר צדיק ממנה . "אני לא דתי ,אבל אני גם לא רומס אנשים כמוה" התעלה המובילה לים מסמלת את העתיד את התקווה(מקור של מים) . והחפירה מסמלת את התהליך הטיפולי אותו עובר. החברה הדתייה עומדת בכניסה לכנסיה ,מאחר ומטיל ספק באמונתה.הצוללת זו החברה אותה רוצה לשחרר לים. והוא כשהשתחרר ממנה מחייך לעברה ,אך היא כועסת שעזב.
 
לדבריו כשהתעורר מין החלום הרגיש אושר עילאי מין סוג של ביטחון אותו לא חש זמן רב.
בתהליך הטיפולי אני נוהגת לתת מקום רב לחלומות ולמחשבות האסוציאטיביות שעולות ,אלו מהווים כלי משמעותי המסייע מאוד לקידומו של התהליך הטיפולי .  
 
                                                                       אורלי שדה(m.a)
                                                                       מטפלת פרטנית וזוגית.

 
לייבסיטי - בניית אתרים