אורלי שדה (M.S.W)

מטפלת זוגית פרטנית ומשפחתית

0543978838


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


                                                                  
אורלי שדה על - הזנחה רגשית בקשר הזוגי
 
רומנים,צורך כפייתי לשקוע בעבודה ,בילדים,בחברים בתחביבים הוא סימן שמשהו חשוב חסר בנישואין!
 
אני עובדת כתרפיסטית למעלה משני עשורים. במהלך הזמן הזה ניסיתי לסייע לאנשים אשר חוו כול מיני סוגים של אירועים: טראומה ,בגידה, דיכאון, אכזבה, חוסר אונים, חוסר ביטחון .
במהלך השנים הללו עמדתי גם אני בפני קשיים ומשברים בזוגיות, עימותים עם ילדי ,עם הורי, אכזבות , עצב.
 
תמיד אומרים "הייתי חוזר לגיל 20 " אז זהו שלא! לא הייתי חוזרת אפילו צעד אחורנית ,היום יש לי מה שלא היה לי אז, את הידיעה .הידיעה שכל משבר חולף וביום שאחריו "המשקפיים" דרכם אני רואה את העולם מקבלות מימד נוסף, הבנה חדשה , צבע נוסף שלא היה עד אז ברשימת הצבעים שלי.
 
"כאשר הודיע אבי לשרי שהוא רוצה להיפרד לאחר 18 שנות נישואין ,שרי חשבה שעולמה מתמוטט.עד לאותו רגע היא חשבה שהמשפחה שלהם מושלמת . אבי עבד כעצמאי בתחום יבוא של כלי בית  והצליח מאד בעבודתו. שרי לא עבדה בחוץ, היא גידלה את שלושת ילדיהם שהיו כבר בני 9 , 15 ו-17.
שרי בת 40 ,אישה יפה ומטופחת ,עסוקה בספורט ,חברות וטיפוח ,לעיתים מצטרפת לאבי לנסיעות עסקים. אבי בן 43 הקים העסק בעצמו , איש שאפתן המשקיע שעות רבות בעבודה. לזוג חברים רבים וחיי חברה ענפים."
 
כאשר שרי מסבירה היום לאחר שנה של טיפול את הגירושין היא אומרת "חוסר תקשורת רגשית". שרי חשה שברמה הבסיסית היה חסר משהו  בנישואיה, סוג של הבנה רגשית ותמיכה שבמשך השנים לא ידעה שהיא זקוקה לה. התחושה הייתה של ריקנות בקשר.שרי  הייתה עסוקה בלהציג פסאדה של משפחה מושלמת לעולם שבחוץ .ההצגה הזו תבעה ממנה זמן רב "שהכול יראה "הכי הכי..."
הזוגיות והיחסים בתוך הבית ,גם עם הילדים, היו בעיקר סביב צרכים חומריים.
 
לאחר הפרידה החלה שרי ללמוד על עצמה ,תוך ניסיון להביט על עצמה מהצד. היא הבינה שהייתה מאד בודדה ואפילו מדוכאת רוב הזמן.המשבר דרבן את שרי לנסות לעשות שינוי בדרך ההתבוננות שלה על החיים , בהכרת תודה על מה שיש לה, שרי הצליחה להפוך המשבר להזדמנות להתחיל מחדש, ולהתנסות בצמיחה אישית וביתר עצמאות. אלו נתנו לה תחושה של כוח והרבה ספוק ושמחה.
 
בישראל 30 עד 40 אחוז מהזוגות יתגרשו, הנתונים מצויים בעלייה. הציפיות מן הנשואים  עלו אפילו מעבר לאהבה. אנו רוצים שנישואין יעניקו לנו בטחון ,והתרגשות ,רומנטיקה ואינטימיות חברות ותשוקה.
ואלו צריכים להחזיק מעמד עשורים רבים.
יש לנו ציפיות גבוהות מן הנשואים ומתוך כך אנו צפויים לאכזבות גדולות יותר.ההזנחה הרגשית היא דבר מורכב כי היא מסתתרת .לשרי לא הייתה זכות להתלונן כי לכאורה קיבלה מאבי הכול ,אך אבי לא סיפק את הצרכים הרגשיים שלה ,בדומה לרוב האנשים יש צורך להרגיש נחוץ, שרי חשה שאבי אינו זקוק לה.
הדיכאון של שרי הוא חלק מהתכחשותה לכך שמשהו לא בסדר.לו הרשתה לעצמה לתבוע שינויים מעצמה ומאבי ולא למלא הריקנות בחברים ובתחביבים יתכן והדברים היו שונים..
הצעד החשוב ביותר בעמידה בפני הזנחה רגשית הוא להכיר בזכותנו לאומללות ובצידה ללמוד לקבל את הזכות לאושר ,ללמוד להקשיב לרגשותינו ,לסמוך עליהם ולאפשר להם להנחות אותנו באמת ובתמים.
 
 
                                                                                                     אורלי שדה (m.a)
                                                                                                     מטפלת זוגית ופרטנית.

 
לייבסיטי - בניית אתרים